Sepetim

Biz Ulaşın: 444 0 859  – [email protected]

Burma Kadayıf ve Baklavalarımızda pancar şekeri kullanılmaktadır.

Dünden Bugüne Hacı Levent

Hacı Levent 1927 yılında, Bingöl’ün Lotan köyünde doğdu. Levent 9 yaşına gelince babası Hasan Bey ile Diyarbakır ‘a göç ettiler. Levent’i ilk çıraklığını, Hasan Bey’in fırıncı arkadaşının yanında yapmaya başladı. O dönemde kendi yaşıtı olan Salih Birinci ile çalışmaya başladılar.

Salih’le birbirine bağlı iyi arkadaş oldular. 3 yıla yakın bir çalışmadan sonra Levent işten ayrıldı.

Daha sonra babası Hasan Bey  ve Levent, Kadayıfçı Ahmet ağayla birlikte çalışmaya başladılar.

O dönemlerde de Hasan Bey’in köyde ekip biçtiği toprakları vardı.  Levent’te kadayıfçılık mesleği ile uğraşmaktaydı.

1946 yılında, Hasan Bey Levent’i yanına alarak Şeyh Mettaar semtinde dükkân açtı. O dönem ilk olarak kadayıfın görselliği daha da güzel olmaya başladı. Bir dönem sonrasında, pekmezi de keşfetmeye başladı.

1947 yılı sonunda Levent’in askerlik zamanı gelmişti. Böylece askere gitti. Askerliğini İstanbul’da yaptı. 3 yıla yakın bir askerlik süresinden sonra 1950 de tezkereyi aldı.

Levent, İnönü caddesinde bulunan Gürani pasajında 1950’lerin sonunda ilk dükkanını kendisi açtı. Çalışmaya başladıktan bir süre sonra işleri yoluna girmeye başladı.

Kardeşi Muhammed’i yanına alarak beraber ağabey kardeş çalışmaya başladılar. 11 yıla yakın Gürani pasajında kaldılar.

1961 Adnan Menderes in idam edildiği yılda, Demir Palasın Karşısında İzzetpaşa caddesinde Dağ kapı şubesini açtılar. Şu an Dağkapı şubesi faaliyetine devam etmektedir.

Hacı Levent’in yeni nesil kuşakları baba ve dedelerinden aldıkları bu bayrağı daha iyi yerlere getirme gayreti içinde olmuşlardır.

2004 Yılında Diclekent Bulvarı girişindeki Tesisler Şubesi faaliyete başlamıştır. Yıllar içerisinde artan talebi karşılamak için sırası ile aşağıdaki şubelerimiz faaliyete geçmiştir.

2008 yılında Diclekent Bulvarı üzerinde bulunan 3. Şube olan Metropol Şubemiz,

2010 yılında artan üretim kapasitemiz ile birlikte Dağkapı’da bulunan 100 m2lik üretim tesisimiz yeterli gelmediği için Toptancılar mah. bulunan 1000 m2lik yeni üretim tesisimize geçilmiştir.

2014 yılına gelindiğinde şu an Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi karşında bulunan Çamlıca Şubemiz faaliyetine başlamıştır.

Zamanla sadece Diyarbakır halkının değil Türkiye’de tanınan Hacı Levent Kadayıfları gelen talepleri karşılayabilmek için 2015 yılında Türkiye’nin en büyük Kadayıf Üretim Tesisinin inşaatına başlanmıştır.

Üretim Tesisi 3300 m2 lik alana kurulmuş bir fabrikadır. Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde bulunan Oyalı OSB bünyesinde bulunmaktadır.

OSB’de bulunan fabrika inşaatına devam edilirken üretmiş olduğumuz lezzetleri daha fazla insanımıza ulaştırmak için Hacı Levent’in şubelerine yenileri eklendi.

2015 yılında Hava limanı yolu üzerindeki Havaalanı şubemiz Diyarbakır’ın bu enfes lezzetlerini sevdikleri ile paylaşmak isteyen misafirlerimiz ve çevrede yaşayan haklımıza ulaştırmak için faaliyetine başladı.

Her geçen gün gelişen ve değişen Diyarbakır’da Mahabad Bulvarı üzerindeki şubemiz 2016 yılında hizmete girmiştir.

2015 yılında inşaatına başlanılan fabrikamız 2017 yılında Toptancılar mah. bulunan üretim tesisimiz buraya taşınarak Türkiye’nin en büyük Kadayıf ve Sütlü Nuriye fabrikası olarak üretime başlamıştır.

Yıllar hızla geçmekte Hacı Levent’in lezzetlerini daha çok insanımız tatmış oluyor ve talepler artıyordu. 2020 senesi Aralık ayında Silvanyolu üzerinde 450 Evler kavşağında bulunan Seyrantepe şubemiz bu enfes lezzetleri sizlere ulaştırmaya başlamıştır.

Her geçen gün başarılarına yenisini ekleyen Hacı Levent markasının hedeflerinden biri önümüzdeki 2 yıl içerisinde bölgede 5 şube daha açmaktır. Ayrıca bu lezzeti tüm Türkiye’ye ulaştırmak için 2011 yılında dijital dünyada varlığını göstermeye başlamıştır.

2020 yılında yenilenen web sitesi ve satış ortaklığı yaptığı pazaryerleri ile dijital dünyada da hizmet yelpazesini geliştirmektedir.

Hacı Levent marka olarak başta Avrupa bölgesi ve Arap Emirlikleri olmak üzere ihracat pazarında yerini alıp bu lezzeti sınır ötesine ulaştırabilmek için tüm hızıyla çalışmalarına devam etmektedir.

Hızlı Teslimat

Saat 14:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.

Paket Servis

Diyarbakır merkezde siparişleriniz paket servis olarak teslim edilir.

Canlı Destek

Canlı Destek hattı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

128 bit SSL Güvenli Ödeme

MasterCard/Visa/American Express